avrupa seyahat rehberi

Faroe Adaları

İzlanda ve Norveç’in tam ortasında bulunan bir konumda olan Faroe Adaları, Shaggy koyunlarına ev sahipliği yaparken, aynı zamanda Faroe Adaları’nın yanı sıra Faroe Adaları’na özgü sanatçıları da kapsayan bir yaz festivali ile dolu bir müzik sahnesine ev sahipliği yapıyor. Washington DC’nin sekiz katından daha büyük olmayan adalar, renkli cam çatılı evler ve boyalı balıkçı tekneleridir. Torshavn liman kasabası ülkenin en büyük şehri ve başkenti. Yemyeşil alanlar, sarp kayalık uçurumlar, gölgeli Faroese koyunları, derin fiyortlar, geniş yürüyüş olanakları, geniş plajlar ve sanat galerileri, ülkenin en çok turist destinasyonlarından sadece biri. Eğer burayı ziyaret edecekseniz, doğal güzelliğinin en iyisini yaşamak için burayı sadece yaz aylarında ziyarette bulunun.

Finlandiya

Listemize aldığımız Finlandiya’yı ziyaret edecekseniz mevsimine dikkat etmekte fayda var . Bununla birlikte, ziyaretinizin ayından bağımsız olarak, Fin havasında saf ve heyecan verici şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu ülkede speckleri ile yükselen ormanlar, bölgedeki en iyi kano, yürüyüş ve kayak seçeneklerinin bazılarına ev sahipliği yapan Suomi’yi karakterize etse de, Finlandiya, Avrupa’daki daha az keşfedilen seyahat yerlerinden biri olmaya devam ediyor.

Finlandiya’ya, bozulmamış vahşi doğanın çok geniş bir alanından daha fazlası var. Başkent Helsinki , dünyaca ünlü müzik sahnelerine ve tasarımlarına sahip heyecan verici bir kentsel alan iken, güney bölgeler çok sayıda canlı şehirlere sahip. Mekan, güzel mimari yapıların, ada restoranlarının ve ilginç barların muhteşem bir topluluğu. Ülkede aynı zamanda, Avrupa’nın en güzel kalelerinden bazılarına ev sahipliği yapan Olavinlinna Kalesi ve Hameenlinna Kalesi , ülkedeki en atmosferik ve en eski kaleler olarak büyük tarihi önem taşımaktadır. “ Kuzey Işıkları ”, birçokları için başka bir turistik cazibe olan Finlandiya’dan görülebilir.

Estonya

Çok uluslu bünyesi olan Estonya, 1991’de çok sayıda başarısız girişimin ardından bağımsızlık kazandıktan sonra, Estonya’nın Avrupa’daki popüler seyahat destinasyonları listesinde güçlü bir şekilde yer almadığını söylemek hiç de şaşırtıcı değil. Ancak, eşsiz konumu sayesinde bu yer, tarih meraklıları, parti tutkunları, gezginler ve doğa severler için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Aynı zamanda , gezginler için ideal bir yer haline gelen ziyaret etmek için ucuz bir ülkedir .

Malta

Diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha az seyahat edilen Malta oldukça güzel bir ülkedir. Akdeniz’de stratejik bir konuma sahip olan ülke, uzun tarihinin her birinde farklı yöneticiler altında olmuştur; her biri, bu ada milletinin kültürleri, gelenekleri ve inançlarında bir yerde bir iz bırakmıştır. Eski mimari, arkaik tapınaklar ve geçmiş dönemlere dayanan kalıntıları, tarih meraklılarının kendilerini bulmayı seveceği bir ortamı temsil ediyor.

San Marino

San Marino, dünyadaki 196 ülkden en küçük beşinci ülke konumunda. Dört tarafı İtalya ile çevrili karaya oturmuş bir ülke olan San Marino, San Francisco’nun yaklaşık yarısı kadar büyüklüğündedir. Ancak, bu, turistlerin ziyaret etmeyi seveceği çok sayıda ilgi noktası olduğu için tamamen reddedilebilecek bir yer değildir. Başkent San Marino’ya bakan üç zirveden birinin üstünde, 11. yüzyıldan kalma etkileyici bir kale olan Guaita Kalesi, muhtemelen en büyük çekiliş. Titan Dağı’nı ziyaret etmek , San Marino Ulusal Parkı , Piazza Della Liberta ve bu ülkenin diğer turistik yerlerinin arasında yer alan Cesta Kulesi’nin muhteşem manzaralarını seyredebilirsiniz .

Slovenya

SSCB’nin bir parçası olan Slovenya, Yugoslavya’dan ayrılarak, 1991’de bağımsızlığını kazanarak, bir zamanlar politik çevrelerde “ Demir Perde ” olarak bilinen şeyin ardındaki zamana son verdi . Karla kaplı zirveleri, Venedik tarzı sahilleri, turkuaz-yeşil nehirler, Slovenya uyumlu mimari, sofistike mutfağı ve büyüleyici rustik kültürü ile birlikte doğal hazineler bir zenginleştirilmesidir.

İster Skocjan ve Postojna’nın mağaralarının yeraltı büyüsü olsun, hem de Julian Alpler’in yükselen zirveleri, kısa ama tatlı Adriyatik sahili veya köpüklü zümrüt yeşili nehirleri ve gölleri, Slovenya her şeye sahiptir. Daha sonra, adını, Avrupa’da tatil yapmak için Avrupa’nın en güzel ülkelerinin listesi arasında düzenli olarak görmeyi merak ediyorum! Slovenya’da kaplanan toplam yüzeyin yarısından fazlası, Slovenya ayrıca dünyanın en yeşil ülkelerinden biri olarak yer alıyor.

Bir turist olarak, bu yeşil ulustaki güzelliğin her şeyin doğal bir zarafet olduğunu düşünmek için affedilmiş olabilirsiniz, ancak bu tamamen doğru değildir. İnsanın intruzyonu zaman zaman mükemmel bir örnek olan Bled Gölü’nün mükemmel bir örnek olmasını sağlar – yukarıda ortaya çıkan dramatik bir kale ve minik barok bir şapel bütün kümeye bütünlüğü sağlar. Çeşitli tarzlara sahip güzel mimari yapılar – Ljubljana’nın sanat nouveau ihtişamı, Gorenjska Gotik Kilisesi, sahil boyunca Venedik liman kentleri – zengin bir şekilde doldurulmuş müzeler ve canlı bir kültür, bu az bilinen ülkenin önemli özelliklerinden bazıları.

Lüksemburg

Çoğu zaman, uluslar arasında Lilliput olarak adlandırılan Lüksemburg’un şanssızlığı, İtalya, Fransa ve Belçika gibi çevredeki göreceli devlere kıyasla küçücük boylu olması nedeniyle sık sık tasmanın kısa ucunu alır. Yine de, sarp kayalıkların tepesinde güzel bir şekilde oturmuş, çekici ve rahat bir başkent ile büyüleyici bir ülke olmaya devam ediyor. Bu ülkede üç resmi dil var: Fransızca, Almanca ve Lüksemburgca. Yolculuğa ya da kros kayağı gezintisine çıkanların, en azından muhteşem kırsal alanda piknik yapmak için birkaç saat harcamayı düşünmeleri gerekirken, bir geceleme Lüksemburg’da kalmaya değer.