berlin gezi rehberi

Berlin modern turistik ve Ortaçağ siteleri ile uber serin, kozmopolit bir başkenttir. Berlin Duvarı’ndaki epik sokak sanatı, onu Avrupa’nın en zor ve seçkin kulüplerinden biri haline getiriyor. Checkpoint Charlie ve Reichstag, muhteşem sanat galerileri ve modern sanat ile II. Dünya Savaşı tarihine bakmaktadır.

Berlin, cazip cazibesinin, heyecan verici gece hayatının ve lezzetli yemeklerin ardındaysanız, Avrupa’ya keyifli bir zaman geçirmenin en iyi yolu Berlin ile geçiyor. Yolculuğunuz hala tam belirgin değilse, Berlin çevresinde yapılacak çok şey bulabilirsiniz.

Berlin’de geçireceğiniz her bir gün için, bu eşsiz, cesur şehre aşık olacaksınız. Başkent, ülkedeki çeşitli destinasyonları ve sadece Berlin’de keşfedilecek farklı şeyleri keşfetmeniz için kendinizi keşfetmeniz için en iyi destinasyonlardan biridir.

Berlin’den günlük gezi için belirli bir kategori yoktur. Almanya’da pitoresk bir ortam mı yoksa şehir atmosferini mi yoksa hemen hemen her şeyi mi keşfediyor olsun, Berlin’den hafta sonu gezilerinin en iyi deneyimini yaşayacaksınız.

Rüdersdorf

Berlin’den kısa gezilerinizle Rüdersdorf’a hızlı bir şekilde gidebilir ve ünlü Museum Park’ı keşfedebilirsiniz. Ayrıca, rahat yaşam tarzının ve rustik komplekslerin gerçekten cazip olduğu Friedrichshagen ve Köpenick manzaralı doğal tarihi kentlerinde de mola verebilirsiniz.

Almanya’nın kırsal tarafına, geniş Müggelsee su yollarından gelen Riverside gezinizle, suları kesen ilginç bir çevreye daha fazla bilgi almak her zaman harika. Kameranızı elinizde tuttuğunuzda, fotoğrafınızda mutlaka bir şeyler bulmaya çalışın.

Leipzig

Doğu Almanya’nın bir aile olarak kabul edilmesi durumunda Leipzig, Doğu Berlin’in küçük kardeşidir. Saksonya’nın en büyük şehri, başkent için uygun fiyatlı ve uyku alternatifi arayan genç turistleri cezbeden Almanya’nın en iyi şehirlerinden biri olmuştur.

Ziyaretçiler ayrıca Leipzig’i de fırçalıyor. Dünyanın farklı yerlerinden kurumsal turistleri çeken Almanya’nın en iyi ticaret fuarı destinasyonlarından biridir. Ayrıca, çoğu insanın Berlin’den günlük gezilerde çoğu zaman görmezden geldiği Leipzig’in bir yönünü de keşfedebilirsiniz.

Leipzig Altstadt’ı keşfetmek için kışın Berlin’den günübirlik gezilere başlayabilirsiniz . Hauptbahnhof’tan Markt’a ve Pazar Meydanı’na yürüyerek 10 dakikada ulaşılabilir. Yolun karesinde ve çevresinde, 19. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar birçok Sakson mimarisinin ilham verici örneklerini bulacaksınız.

Post Modernist, Art Nouveau ve diğer sanat stillerini bulabilirsiniz. Sanat ve müzik severler için, Leipzig Almanya’da kazmak için daha iyi konumlar biridir. Burada büyük cazibe merkezlerinden bazıları Bach Müzesi, GRASSI ve Leipzig Güzel Sanatlar Müzesi, bir tanesi üç müze.

Pfaueninsel

Eğer en yakın Wannsee’yi seviyorsanız, Havel Nehri’nin batısında biraz ilerleyin ve Pfaueninsel, Peacock Island’a büyüleyici bir günlük geziye katılabilirsiniz. Bu ilginç ve küçük bir doğal rezerv adası. Çok küçük ve sadece 0.5 km genişliğinde ve 1.5 km uzunluğunda. Orta çağ mimarisi, gür yeşillikler ve vahşi yaşamın yanı sıra bu adanın isimlendirildiği canlı tavus kuşları ile doludur.

Havel’den kendinizi temiz havalarda şımartın ve kuşların cıvıltısına kadar sarma şeritleri boyunca dolaşın. Kuşları seyretmenin ve tavus kuşu yakalamanın yanı sıra Peacock Island Kalesi, Schloss auf der Pfaueninsel’i de burnunuzu alın. Kale, 18. yüzyılın sonlarında Fredrick William II tarafından inşa edilmiştir. Kavaliershaus, 19. yüzyılda adanın kalbinde inşa edilmiştir.

Dresden

Dresden’deki büyüleyici bir tur deneyimi için, sadece bir gün yeterli değildir. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için, tüm şehir gezilerini karşılamak için en az birkaç gün geçirmelisiniz. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra, Dresden’de görülecek ve yapılacak çok şey yoktu. Saksonya kentinin çoğu, ateşkeste seviyelendi ve izleyiciler için sadece bir miktar muhteşem Barok kaldı. Neyse ki Altstadt o zamandan beri restore edildi. Görmek çok güzel bir manzara.

Potsdam

Kaçış, kışın Berlin’den Potsdam’a yapılan günlük gezilerden daha cazip değildir . Bu Prusya kraliyet köyünün sarayları ve bahçeleri arasında dolaşan bir gün için metropole 25 ila 60 dakika içinde ulaşacaksınız.

Eski Hollanda Mahallesi’nde gezerken gün yolculuğunuza başlayın. Hollanda tarzı kırmızı tuğlalı mimari, Potsdam’ın Hollandalı Çeyreğinde Avrupa’dakilerden farklıdır. Hollanda’da, Potsdam’daki 18. yüzyıldan kalma Jan Bouman kreasyonlarının cazibesine uyan binaları bile bulamazsınız.

Güzel tarihi Nauener Tor’yu çevreleyen eski Hollanda Mahallesi’nin saçaklarında sizin içinizdeki şövalyeyi besleyin. Masal gibi görünen cephesi, Ortaçağ’ın tam kalıntıları yerine 18. yüzyıldan kalma Gotik Revival mimarisinin bir örneği olan Nauener Tor’yu gözler önüne seriyor. Potsdam’daki Jägertor ve Brandenburg Kapısı’nın Avcılar Kapısı’nın dışında, Nauener Tor, Potsdam’ın şehir surları boyunca, şu anda yürürlükte olan, orijinal şehir kapılarının doğru illüstrasyonudur.

Wandlitzsee

Buradaki lido biraz gizli bir noktaya sahip, ama Berlin’e çok yakın. Gününüzün tadını çıkarırken gününüzün tadını çıkarabileceğiniz bir yer: piknik yapın ve göl kenarındaki bölgenin huzuruna dalın.

Canlı bir şey yapmayı seviyorsanız, kürek tekneleri de kiralayabilirsiniz ve yüzme ve dalış tahtaları için seçenek yok. Kampınızı çeşitli alanlarda hızla kurabilirsiniz. Yani, bir kaçamak için daha fazla bir şey istiyorsanız, daha sakin ve huzurlu olmak için göl boyunca ilerleyebilirsiniz.

Hamburg

Hamburg’a başkentten trenle kolayca ulaşılabilir. Doğal sahnede farklı bir şey istiyorsanız ama şehir yaşamına bağlı kalmak istiyorsanız, Hamburg muhtemelen sizin için en iyi seçimdir. Liman şehri olmak, Berlin’den farklıdır. Eğlenceli bir seyahat başlatmak için fazlasıyla yeterli var.

Hamburg, limana bağlı teknelerde dolaşırken veya ünlü balık pazarına tanıklık ettiğinizde, ıslanmak için canlı bir ortama sahiptir. 2015 yılında Almanya’nın UNESCO Dünya Mirası statüsünü kazanmayı hak eden ikinci en büyük şehridir. Daha heyecan verici bir şeyin tadını çıkarmak için, Heide Park’ı çelik ve ahşap rollercoaster yolculuğunun heyecanını hissetmek için keşfedebilirsiniz.

Brandenburg an der Havel

Gerçek bir açık hava sevgilisiyseniz, huzurlu bir doğa, egzotik göller ve Brandenburg an der Havel’deki birçok turistik yeri kaçırmamalısınız. İşlek caddelerde dolaşmak için tramvayla heyecan verici bir yolculuk yapmak için şehir merkezini gezmelisiniz.

Nehir kıyısındaki tepedeki gelişmelere hayret edin, eski pazar meydanına atlayın ve yerel bir şarap dükkanı olan Belmondo’ya uğrayın. Şehrin en yüksek noktasında kırmızı çatılar boyunca gür yeşilliklerin nefes kesen manzarasını yakalayın.

Spreewald

Özellikle yaz aylarında bir yolculuğa çıktığınızda ve Spreewald ya da Spree Ormanı’na doğru bir yolculuğa çıktığınızda, Berlin’in koşuşturmacalarını ve büstlerini atlamak için daha iyi bir seçenek yoktur. Spree Nehri’nin geçtiği UNESCO tarafından korunan bir doğal rezervdir. Rustik çiftlik evleri ve gür yeşillikler ile fırçalanmış sakin su yolları, sizi Spreewald’ı ziyaret eden herkesi kazanacak doğal cazibe merkezlerine götürecektir.

Spreewald’de en iyi turne deneyimini tekne, bisiklet veya yaya ile alabilirsiniz. Ormanın boyununu bir turist teknesine göre keşfetmek için başka bir toplu taşıma aracı yoktur.

Spitewald, Lübbenau’daki en popüler turistik yerdeki tekne gezisine başlayabilirsiniz. Ardından, iyi işaretlenmiş parkurlardan ya da Leipe adlı küçük bir balıkçı köyünden geleneksel bir lagün köyü olan Lehde boyunca yürüyün.

Eğer nehirden Spreewald’ı ziyaret etmek istiyorsanız ve günlük gezinizi su yolları boyunca yüzlerce köprü ile birlikte yüzerek geçirmek istiyorsanız, Burg veya Lübbenau’da bir kano veya kayık kiralayabilirsiniz (yaz aylarında önceden rezervasyon yaptırmanız önerilir). , tipik ahşap evler ve yoğun yeşillikler.

Wannsee

Berlin’in en sakin plajlarının kıyılarında güneşin tadını çıkarırken çok rahatlatıcı. Benzer şekilde, Berlin’den Wannsee’ye yapılacak günlük gezi, her zaman arzu ettiğiniz göl kıyısına mükemmel bir kaçış olabilir.

Genellikle, Avrupa’nın en geniş açık hava plajında yaz olan Wannsee’deki Strandbad, birçok turistin Berlin’in kentsel kalabalığından kaçmayı tercih ettiği için heyecan verici. Hiçbir şey enerjiyi yenemez ve yüzmenin ve güneşlenmenin keyfini çıkartamaz. Sularında dinlendikten sonra Wannsee’nin diğer tarafına geçebilir ve Berlin’in heyecan verici tarihi evlerinin bir kısmını görmek için Am Großen Wannsee’den yürüyüş yapabilirsiniz.