dubai plajı

Dubai, yükselen gökdelenler ve ışıltılı alışveriş merkezleri ile modern bir şehir iken, aynı zamanda tarihi geleneksel mahallelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Eğlence ve rekreasyon için Dubai , Dubai’de yapılacak sayısız iş var . Güzel manzaralar için dünyanın en uzun yapısı olan Burç Halife’nin zirvesine çıkın. Dubai Müzesi’nde şehrin geçmişine göz atarken, Al Fahidi semtindeki tarihi sokakları keşfedin.

Dubai’nin manzarası hem denizlerin yanı sıra çöllerden oluşmaktadır. Doğal kumsallarında eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Dubai’nin turistik mekanları arasında Bur Dubai ve Deira’yı ayıran dere bulunmaktadır.

Eğer bir alışverişkolİK iseniz, Dubai’nin çeşitli alışveriş merkezlerinin yanı sıra geniş bir ürün yelpazesi sunan geleneksel pazarları olduğu için çok şanslısınız.

Dubai’nin dünyanın farklı bölgelerinden farklı bir nüfusu olduğundan, burada yemek yemek için çeşitli mutfaklar ve yemekleri bulmanızda mümkün. Tabii ki, vurgu geleneksel Arap mutfağı. Abu Dabi’nin cazibe merkezlerini de emirliğe günlük gezilerle keşfedebilirsiniz.

Bu küresel destinasyonda yaptığınız gezide Dubai’de ne göreceğinize bakalım.

Dubai’de Yapılabilecek Aktiviteler

Burj Khalifa ve Dubai Çeşmesi

Eğer Dubai’deyseniz, Burç Halife’nin gözlem güvertesine gitmek bir zorunluluktur. Biletleri önceden online olarak ayırtmaya çalışın. 124. kattaki ‘En Zirvedeki’ ziyareti tercih edin veya 148. kattaki SKY seviyesine kadar ilerleyin.

Dubai Alışveriş Merkezi’nden ‘En yukarıya çıkmak için’’ asansörü deneyin. Gözlem güvertesine giden asansörde yıldırım hızında hızlı seyahat edin. Açık bir günde ya da geceleri ışıltılı alanın panoramik manzaralarını görün. Teleskoplar da mevcuttur.

Hemen dışında insan yapımı bir göl üzerinde bulunan güzel Dubai Çeşmesi. Su spreylerinin yerel ve uluslararası müziğe senkronize edildiği koreograflı bir çeşmedir. Geniş çeşmenin özellikle geceleri ışık ve renklerin mükemmel görüntüsünü izleyin. Çevrede herhangi bir yere oturabilir ve bu ücretsiz gösterilerin tadını çıkarabilirsiniz. Dubai’de görülecek en iyi şeylerden biri.

Çöl Gezisi

Dubai’nin kum tepelerine götürecek dört tekerlekli araçlar için bir tur için rezervasyon yapın. Sabah turları mevcut olsa da, büyülü çöl ortamındaki akşam turları daha eğlenceli.

Aracınız kıvrıldıkça kum tepelerini yaşayın ve çölde kum tepelerine inin. Bu çılgın bir yolculuk! Daha sonra akşam eğlencesinin tanoura dansı, oryantal dans, kına tasarımları, deve turları ve akşam yemeğinin yer aldığı bir çöl kampına gireceksiniz.

Plajda Yürüyün

Dubai, bazı harika plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Dubai’nin gözde cazibe merkezlerinden biri, jog oynayabileceğiniz, voleybol oynayabileceğiniz, uçurtma sörfü yapabileceğiniz ya da sadece sahilde dinlenebileceğiniz Kite Plajı’dır. Eğer açsanız, civardaki yiyecek kamyonlarından / dükkanlarından birinde bir şeyler alın.

Bir park alanının yanı sıra plajı birleştiren bir başka güzel nokta da Al Mamzar Plaj Parkı’dır. Çimlerde veya plajda rahatlayabilirsiniz. Bu plaj parkında belirlenmiş barbekü alanları, su sporları, yüzme havuzu ve diğer olanaklar bulunmaktadır. Bu sahili Dubai’de göreceğiniz şeylerin listesine koy .

Dubai Müzesi Gezisi

Ortak algı, Dubai’nin modern binalar ve modaya uygun alanlar ile ilgili olduğu gerçeğiyken, Dubai’nin merkezi de Bastakiya Mahallesi olarak bilinen Al Fahidi Tarihi Bölgesi’nde yatıyor. Tarihini anlamak için dar sokakları ve rüzgâr kulesi olan binalardan bir yürüyüş yapın.

Dubai’de gezilebilecek en iyi yerlerden biri olan Dubai müzesini barındıran Al Fahidi Kalesi’ni ziyaret edin. Geleneksel bir ortamda çeşitli bölümlere bakın. Çanak çömlek, tekneli bir avlu, geleneksel evlerin yeniden yaratılması, silahlar, Dubai’nin inci dalışı hakkında bilgi ve mirasının diğer yönleri var.

Şeyh Muhammed Kültürel Anlayış Merkezi

Yeni bir varış noktasını ziyaret ettiğinizde, yerel kültürü anlamak ve deneyimlemek ziyaretinizin ayrılmaz bir parçasıdır.

Kültürel bir deneyim için Dubai’de nereye gitmek istediğinizi öğrenmek isterseniz, Al Fahidi semtindeki Şeyh Mohammed Kültürel Araştırma Merkezi’ni ziyaret edin.

Burada, geleneksel bir Emirlik yemeği içeren bir Emirati ev sahibi ile, Emiratis geleneklerini ve geleneklerini ve Al Fahidi Bölgesindeki turları anlatarak farklı oturumlar için kayıt olabilirsiniz.

Ayrıca, Emirlikler gümrük ve dini anlayışını kazanmak için Jumeirah camisine rehberli bir geziye de katılabilirsiniz.

Dubai Çarşısı

Alışveriş özellikle Dubai pazarları olarak bilinen geleneksel pazarlarda önemli bir yer. Deira’da Altın, Baharat ve Parfüm Çarşısı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Altın Çarşısı’nda çok çeşitli tasarımlarda ışıltılı altın takılar ve ürünlerden oluşan bir görünüme bakın. Oldukça göz kamaştırıcı! Harika aromaları teneffüs ettiğinizde baharat çorbasında olduğunuzu biliyorsunuz.

Baharatlar safran, kakule, tarçın ve diğer birçok şey içerir. Ayrıca, otlar, çaylar, tarihler ve fındık gibi öğeler vardır.

Havadaki kokuları kokladığınız başka bir çarşı, parfüm ve esansiyel yağlardan oluşan koleksiyonu ile parfüm çarşısıdır. Bur Dubai’de tekstil çarşısını kaçırmayın.

Alışveriş Merkezlerini Gezin

Alışveriş merkezinde alışveriş yapmak, birçok turistin keyif aldığı Dubai etkinliklerinden biridir. Kategorilere, yemek alanlarına, sinemalara ve daha fazlasına kadar en iyi markalara sahip olan humongous Dubai Mall’ı ziyaret edebilirsiniz.

Burada öne çıkan şey, Dubai’de görülebilecek en büyüleyici yerlerden biri olan ve bir köpekbalığı da dahil yüzlerce deniz türüyle Dubai Akvaryumu. Akvaryumun üstünden ve yanlarından bir tünele girdiğinizde, etrafınızdaki büyük ve küçük deniz yaşamını görebilirsiniz. Etkisi oldukça çarpıcı.

Bir başka popüler alışveriş merkezi, en iyi marka, hipermarket, restoran, sinema salonu ve daha fazlasına sahip olan devasa Mall of Mall’dır. Burada önemli bir cazibe merkezi olan Ski Dubai, kayak, snowboard ve diğer aktivitelerle eğlenebileceğiniz büyük bir kapalı kayak alanıdır.