ghent gezi rehberi

Bu yazıda, Ghent’te yapılacak en iyi şeylerden bazılarını listeledik, kaçırmamalısınız! Belçika’nın başkenti Brüksel’den sadece yirmi dakika uzaklıkta bulunan bu güzel öğrenci şehrini neden ziyaret ettiğinizi öğreneceksiniz . Ghent’te ne göreceğinizi ve Ghent’teki turistik mekanların neler olduğunu öğrenin .

Gent’i ziyaret edenler peki neden Gent’i seviyor ? Belçika’nın bu güzel öğrenci şehri, ülkenin tarihi sırlarıyla birlikte, örnek sanat koleksiyonları, lezzetli ve tatlı yiyecekler gibi bir turistin veya hatta yerel arzuların tümüne sahiptir.

Ghent’teki turistik yerler, Avrupa’nın diğer şehirleriyle kıyaslandığında pek iddialı değil, ancak gezginler ve gezginler ile hala kalabalık bir şehir. Ghent’te yapılacak şeyler barok mimarinin ve endüstrilerinin mükemmel bir karışımı olduğundan çok eğlenceli.

Çanak-çatılı yapılar ve dar kanallar ile taçlandırılan geçitler turistleri rahatlatır ve Avrupa’nın ünlü bir varış noktası haline getirir. Ghent’in en gözde mekanları, tarihi önemi ve geçmiş yıllarda restore edilmiş olağanüstü mimarisi ile ünlüdür.

Ghent’in gece hayatı, sizi havaya uçurur ve bir dizi otel ve restoran, bütçenize uygun olarak sunulan mükemmel yemeklerin bir sembolüdür. Belçika, Birası ile ünlüdür ve Ghent, tüm Biraların Kralı’na sahiptir – Gruut Beer, bu nedenle Gent’in turistik mekanlarının listenin başında olduğundan emin olun.

Gravensteen

Ziyaretçiler Ghent’te görülecek en güzel şeyleri bekliyorlar ve ilk ziyaret yerleri her zaman Gravensteen. Bu görkemli kale, çevresinde 1180 ve 1200 arasında River Lieve ile inşa edilmiştir.

Flanders’ın önceki sayısı – Alsace Philip, en iyi Ghent cazibe merkezlerinin inşasını emretti. İç mekân mobilyaları henüz düşünülmeden tamamen toparlanmış, ancak tüm tarihi zırh ve giyotinlere sahip. Kostüm drama setleri, sarayın mazgal odalarında inşa edilen eski zamanlardaki bir kalenin görüntüsünü sunuyor.

Güzel Sanatlar Müzesi

Bu bina cephesinden bir Yunan Tapınağı gibi göründüğü için Gent şehir rehberi ile Güzel Sanatlar Müzesi’ne ulaşmaya çalışın. 15. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar sanat koleksiyonları burada en önemli öneme sahip. Her resim ve heykelin yanında İngilizce notlar da yer almaktadır.

Sekiz zarif goblen, girişin hemen yanındaki Central Hall’a yerleştirilir. Hieronymus ve Haç Taşıyanlar, Hieronymus Bosch’un en ünlü sanat eserleri.

Burada kayda değer tabloları ifşa etmek için çok sayıda geçici sergi burada barındırılıyor. Eski Belçikalı Üstatların çalışmaları, bu Ghent olaylarını destekliyor.

Patershol

Başlangıçta deri tüccarları için bir iş yeri olan Patershol, şimdi Belçika’da gizlenmiş birçok harika restorana ev sahipliği yapmaktadır. Eski sokaklar ve Arnavut kaldırımlı evler, eski çağlarda Ghent’in neye benzediğini hala güzel ve aynı şekilde tasvir ediyor.

Gent’e yolculuk, Patershol’daki baharatları tatmadan hiçbir zaman tamamlanamaz. Ghent’teki en iyi aktivitelerden biri de, Patershol’daki t ‘Klaverblad’da servis edilen Fransız mutfağını denemektir.

Sint-Pietersabdij Manastırı

Gent’in merkezi ve Belçika’nın en büyük manastırlarından biri olan Sint-Pietersabdij Manastırı, Gent’in ana cazibesi. Şehir önce bu manastırdan dışarı doğru büyümeye başladı, bu yüzden muhtemelen merkez konumunda.

Ghent’i ziyaret etmek için en uygun zaman, bu manastırdan dolayı rengarenk bahçeler ve lüks meyve bahçeleri, keşfetmek ve dinlenmek için bir harikası olduğu için yaz aylarındadır. Bir zamanlar bir keşiş yemeğindeki bu manastırın içinde dikkat çekici bir duvar resmi de var. Ghent şehir rehberi ve son teknoloji ürünü eğitici, Ghent turistik mekanlarını ziyaret etmenin mükemmel bir yoludur.

St Baafskathedraal

St. Bavo Katedrali, Gent’in en önemli yerlerinden biridir ve bir Ghent’de mutlaka görülmelidir. Çarpıcı taş ve granit yapıdan yapılmıştır ve Sint-Baafsplein’in doğusunda yer almaktadır. Vitray pencereler, Flaman sanat koleksiyonunun en ünlü tablosu olan Mystic Lamb’in hayranlığına ev sahipliği yapan bu binanın cazibesini katlıyor.

Burada sergilenen gerçek Rubens sanat koleksiyonu ve duvarlardaki duvar resimleri Ghent’te yapılmalıdır. Gotik koro 13. yüzyılın sonlarında inşa edilmişken, 15 ve 16. yüzyıllarda Gotik kulenin merkezi Nave ile inşa edilmiştir. Görkemli Süvari üçgeni de şapellerin birinde sergileniyor.

Huis Van Alijn

Ünlü antik çağlardan biri ve Ghent’in en büyük cazibelerinden biri olan Huis van Alijn, başlangıçta bir çocuk bakımeviydi. Bu bina birkaç on yıl önce restore edilmiş ve bir müzeye dönüştürülmüştür. 18. yüzyılın başlarından 20. yüzyıla kadar Gent’in hayatı ve tarihini öğrenmek istiyorsanız, burası başlamak için mükemmel bir yerdir.

Eski Mağazalar her dönemdeki olayları doğru bir şekilde detaylandırıyor. Düğün fotoğrafları hâlâ inanılmaz derecede duygusal ve sergiler kendileri için konuşuyor. Büyük Ghent turistik mekanlarından biri, Huis van Alijn’de bir film izlemek ve orta çağlara geri dönmek olabilir.

Çan Kulesi

Şehrin bağımsızlığının sembolü – Belfry, Sint-Baafsplein’in batısındaki 91 metre yüksekliğindedir. Orijinal ahşap kule 1388’de inşa edildi, ancak daha sonra, 14. yüzyılda sivri bir taş yapı ile değiştirildi.

Ghent turizmi bu şaheseri, kuleye şaşırtıcı bir temsil sağlayan üstte bir bakır ejderha vardır. Şaşırtıcı Cloth Hall doğrudan ona bitişik bir Ghent cazibe ziyareti yapmasını sağlar.

Belediye Binası (Stadhuis)

Eğer Ghent’te görmek istediğinizi merak ediyorsanız , mola verin, çünkü görkemli Belediye Binası sizi göz kamaştırmak için orada. Bu görkemli bina, birçok mimari stilin mükemmel bir karışımıdır.

Merkezi konumuyla Hoogpoort, Belediye Binası’nın en eski kısmıdır ve belediye meclislerini barındırır. 1539’daki dini anlaşmazlıklardan dolayı, Belediye Binasının orijinal yapısının çoğu inşa edilmedi ve sadece Barış Salonu ve Evlilik Şapeli tamamlandı. Yine de, Belediye Binası hala 2. katta etkileyici bir Taht Odası ile Ghent’in en iyi yerlerinden biridir.

Eski Pazar Alanı

Eskiden bir balık pazarı olan Eski Pazar bölgesi, 18. yüzyılın sonlarında sebze pazarı olarak işlev görmeye başladı. Bu Ghent’in en önemli noktası, bu yerin tarihiyle ilgili çok etkileyici.

Bu pazarın batı ucunda çok sayıda şapel ve lonca evi bulunan eski et pazarı Groot Vleeshuis yer alıyor. Groot Vleeshuis’in güney tarafında Penshuizeken – fakirlerin kesilen hayvanların bağırsaklarıyla beslendiği bir yazlık.

Volkskunde Müzesi

Volkskunde Müzesi, eskiden 1963’te ihtiyaç sahibi insanlar için bir sığınak olarak restore edilen 1363’te inşa edilmiş bir çocuk hastanesiydi.

Buradaki 18 Flaman kır evi birbiriyle bağlantılıdır ve Gent’e unutulmaz bir seyahatinizi yapmanızı sağlar. 1900’lerden evrak, ekipman ve diğer nesneler gibi her şeyle birlikte, Flaman folklor yaşamını deneyimlemek isteyeceksiniz. Bir şamdan atölyesi burada önemli Gent turistik yerlerden biridir.

Sint-Baafsabdij Kalıntıları

St. Amandus, şehrin doğu kısmında yer alan 630 yılında bu Ghent turistik cazibesini buldu. Bu manastır 10. yüzyılda Normanlar tarafından tahrip edildi, ancak daha sonra önemli bir kısmı restore edildi.

Büyük yemekhane, lavatoryum, bölüm evi ve Gotik manastır galerisi hala Ghent’te görülmesi gereken en iyi şeyler. Bir başka önemli Ghent cazibe merkezi olan “Taş Kesim ve Heykel Müzesi” burada antik mozaikler, eserler ve mezar taşları sergileyen yemekhanede yer almaktadır.

Korenlei

Graslei’nin karşısında bulunan Korenlei, Ghent’in en güzel evlerinin en iyi manzarasını sunar ve büyük cephelerle dekore edilmiştir.

Ghent’teki başlıca turistik cazibe merkezleri olan Tied Boatmen ve 13. yüzyıldan kalma Duke Egmont Evi. Neoklasik Gotik üslubu tasvir eden binaların çoğu burada, özellikle Roma dönemlerinde inşa edilmiş bir chateau olan Lintworm en Krocht’ta bulunmaktadır.

Ghent’i ziyaret etmek için en iyi zaman, yazların çoğu parıldayan ışıklar yanıyor ve bunların içinden geçenler kesinlikle unutulmaz bir deneyim olabilir.

Ghent’te ne görmek her zaman cevaplıdır, çünkü kanaldaki tekne yolculuğu sonsuza dek sizi beklemektedir. Ghent’teki cazibe merkezleri, yerel Flaman kültürünün yanı sıra tarihi ve mimarisi üzerinde sıkı bir kavrayış elde etmenizi sağlar.