kopenhag gezi rehberi

Sıkıldınız ve bir sonraki tatilinizi planlamak mı istiyorsunuz ve hangi şehrin gezileceğini merak ediyorsunuz. Zengin tarihin ve şaşırtıcı kültürün bulunduğu güzel bir şehir, geri dönüş yolundaki geleneğe sahip bir yer arıyorsunuz. Neden Kopenhag’a gitmiyorsun? Kuzey Avrupa’da bulunan çarpıcı bir doğal manzaraya sarılmış büyüleyici bir kültürel şehir.

Kopenhag ziyarete değer mi? Kesinlikle öyle. Kopenhag’da yapılacak birçok heyecan verici çok şey olduğunu göreceksiniz . Sizi şaşırtacak birçok Kopenhag ilgi noktası var. Güzel doğa ve mimariyle Kopenhag’ı gezmek unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, Kopenhag turizmini desteklemek için tonlarca mükemmel tesisle doludur. Kopenhag’da turistlere sunulan çok sayıda büyüleyici tur var. Konaklama da bir sorun olmayacaktır. Kopenhag’da çok sayıda oda fiyatına ve olanaklarına sahip birçok otel bulunmaktadır.

Bu Kopenhag seyahat rehberi Kopenhag’ın görülmeye değer olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Kopenhag seyahat rehberimiz size Kopenhag’da ziyaret edilecek yerler ve Kopenhag’da yapılacaklar hakkında daha iyi bilgiler verecektir . Kopenhag seyahatinizi planlamanızda size yardımcı olacak etkileyici bir Kopenhag turistik yerleri bulacaksınız.

Masallar Dünyasına Girin

“Küçük Deniz Kızı” masalını kim bilmiyor? Ya da Disney’in gişesi “Frozen” için ilham kaynağı olan “The Snow Queen”? Ünlü çocuk masalı “The Ugly Duckling” e ne dersiniz? Bütün bu hikayeler ünlü Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen tarafından yazılmıştır.

Hans Christian Andersen Danimarka’nın Odense şehrinde doğdu. Eserleri tüm dünyada ünlüdür. İşte bu yüzden, bu harika yazara saygı duymak için, Kopenhag halkı onurlandırmak için Kopenhag’ın bazı simge yapılarını inşa etti.

Kopenhag’daki Hans Christian Andersen’a adanan en ikonik yerlerinden biri Küçük Deniz Kızı heykeli. Langelinie sahilinde deniz kenarında bir kaya üzerine yerleştirilen Küçük Denizkızı heykeli bronzdan yapılmıştır. Edvard Eriksen tarafından 1913 yılında kuruldu.

Bu ünlü Danimarkalı yazarın hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Hans Christian Andersen Masal Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Rådhuspladsen 57’de yer alan bu müze, ünlü yazarın ve ünlü hikayelerinin hayatı hakkında size daha fazla bilgi verecektir.

Kopenhag’ı ailenizle birlikte ziyaret ederseniz, Kopenhag’daki en iyi turistik yerlerden biridir. Çocuklarınız burayı sevecektir çünkü bu Hans Christian Andersen Müzesi’nde, en sevdikleri masalların canlandığını görebiliyorlar, çünkü bu hikayeler ses ve ışık efektleri ile karşımıza çıkıyor.

Eğlence Parkına Doğru!

Kopenhag’da yapılacak en heyecan verici şeylerden biri Kopenhag eğlence parklarını ziyaret ediyor. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen beşinci eğlence parkı olan Tivoli Bahçeleri’ni ziyaret etmek, yapılacak en iyi Kopenhag şeylerinden biridir.

İlk olarak 1843’te açılan Tivoli Bahçeleri, günümüze kadar faaliyet gösteren ikinci en eski eğlence parkıdır. Kopenhag’daki eski bir eğlence parkı olan Tivoli Gardens, şu anda hala çok iyi çalışan birkaç eski yolculuk sunuyor.

Tivoli Bahçeleri’nin en ünlü gezilerinden biri de Rutschebanen ya da Roller Coaster olarak bilinir. Bu ahşap lunapark treni ilk olarak 1914’te işletildi. Ayrıca 1926’dan beri etrafta olan klasik çarpışan arabalar da bulacaksınız.

Bir 1943 dönme dolabı olan Ballongyngen’e binerek yukarıdan çarpıcı bir manzaraya sahip olun. Genç çocuklar, 1920’de bir at arabası olan Dyrekarussellen, 1926 tekne turu, Dragon Cars ve 1959 pisti ile Vintage Cars gibi klasik sürüşleri deneyebilirler.

Sadece eski günlerden sürmekle kalmayıp, bu Kopenhag ilgi alanı da bir sürü çağdaş gezintiyle doludur. Dæmonen, heyecan verici bir roller coaster ride veya 30 metre yüksekliğe ulaşabilen dev bir salıncak olan Vertigo’ya binerek bağırsağınızı test edin.

Tivoli Bahçeleri’nde çocuklar ve yetişkinler için hala çok sayıda heyecan verici sürüş var.

Sadece gezintilerle dolu değil, aynı zamanda Tivoli Bahçeleri de heyecan verici Kopenhag etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Tivoli Festivali mayıstan eylül ayına kadar devam ediyor. Ekim ayında, Cadılar Bayramı Festivali’ni izleyebilir ve Aralık ayında Noel Tatiller etkinliği gerçekleşecektir.

Tivoli Bahçeleri’nin güzel manzarasını sunan Kopenhag otelleri arıyorsanız, Tivoli Bahçeleri’nin Kopenhag’daki en iyi otellerden biri olması nedeniyle çok şanslısınız. Nimb Hotel denir.

Bu otel, hepsi Kopenhag eğlence parkına bakan 17 odadan oluşmaktadır. Güzelce dekore edilmiş dairelerinden birinde konaklıyorsanız, Tivoli Bahçeleri’nde canlı performanslardan müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kopenhag’daki Tivoli Bahçeleri’ne kolay erişim sağlayan bir diğer fantastik otel, Tivoli Hotel’dir. Kopenhag eğlence parkına sadece yürüme mesafesindedir.

Royals’ı Ziyaret Edin

Dünyanın en eski monarşi şehri olan Kopenhag’da ziyaret edilecek çok sayıda yer var. En ikonik Kopenhag noktalarından biri Christiansborg Sarayı. Bu saray Danimarka’da hükümetin merkezidir, çünkü Başbakanlık bürosu, Danimarka Parlamentosu koltukları ve Yargıtay buradadır.

Bu sarayın bazı bölümleri kraliyet ailesi tarafından da kullanılıyor. Danimarka Kraliçesi genellikle uluslararası misafirlerini The Royal Reception Room’da alır. Christiansborg Sarayı halka açıktır. Bu Kopenhag sarayına girmek için biletler gereklidir, ancak çocuklar burada giriş ücretinden muaftır.

Danimarkalı monarşi ailesinin nerede yaşadığını bilmek istiyorsanız, Amalienborg Sarayı’na gitmelisiniz. Amalienborg Slotsplads 5 adresinde yer alan bu saray 1760 yılından kalmadır. Değişen

The Guard, Kopenhag listenizde ne yapmanız gerektiğine dair en mükemmel fikirlerden biridir . Her gün saat 11.30’dan itibaren Rosenborg Kalesi’nden Amalienborg Kalesi’ne yürüyen Danish Royal Guard’ı izleyebilirsiniz. Yürüyüş boyunca Kraliyet Muhafızları müzik grubunu görüyorsanız, Kraliçe Amalienborg Kalesi’nde demektir.

Rosenborg Kalesi bir başka muhteşem Kopenhag turistik cazibe . Kaleyi çevreleyen pitoresk King’s Garden, Kopenhag’da görülmesi gereken en etkileyici şeylerden biridir. Rosenborg Kalesi’nin içinde yer alan Knights ‘Hall, Kopenhag turizminin bir diğer gemisidir. Kopenhag’da, kralların kronları ve Danimarka kraliyetlerinin kraliçeleri de dahil olmak üzere görülmesi gereken pek çok inanılmaz şey sergiliyor.

Şehrin Karşısında Bisiklet

Kopenhag, bisikletçileri için dünyanın en iyi şehirlerinden biri olarak bilinir. Bu şehirde geniş bisiklet yolları bulabilir, Kopenhag’da bisikletle gezmek için süper rahat ve güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Kopenhag’ın her yerinde çok sayıda bisiklet kiralayacağınız için bisiklet kiralamak bir sorun olmayacaktır. Klasik olanlardan yüksek teknoloji ürünü olanlara kiralayabileceğiniz çok sayıda bisiklet seçeneği vardır. Elektrikli bisiklet de kiralayabilirsiniz.

Kiraladığınız bisiklete binmek için çok yorgun hissettiğinizde, bisikletlerinizi taşırken Kopenhag’daki toplu taşıma araçlarına atlayabilirsiniz.

Kopenhag’da denemeye değer bazı bisiklet rehberli turlar da var.

Bir Tur Atla

Kopenhag’da bisiklet turları haricinde, bu başkent Danimarka’da daha keyifli geziler bulacaksınız. Şehirde gezintiye çıkmak isterseniz yürüyüş turlarına katılabilirsiniz ya da yürüyüş çok yorucu ise Kopenhag’daki eşsiz kanal turlarına katılabilirsiniz.

Ya da şehri keşfetmek için daha karmaşık bir yol arıyorsanız, Kopenhag’daki Segway turlarına katılabilirsiniz. Kopenhag’da, şehri ve otobüsle şehri keşfetmenizi sağlayacak iki günlük tur da var.

Rehberli turlara katılmak Kopenhag’da yapılacak en iyi şeylerden biri olmalı çünkü bu şekilde şehrin en güzel yerlerini görmeye yardım edeceksiniz.

Aklınızı Uçurun

Kopenhag’da ziyaret edilecek eşsiz yerlerden biri de Guinness Müzesi. Kopenhag’ı ziyaret ettiğinizde bu müzeye gitmelisiniz. Burada görülebilecek pek çok akıl hastası var, çünkü bol bol dünya rekoru burada sergileniyor, harika olanlardan tuhaf ve grotesk olanlara kadar.

Sadece spor dünyasında değil, doğa, bilim ve sanatta da kayıtlar. Guinness Müzesi’ndeki yeni açılan aktivite odasında dünyanın bazı kayıtlarını test edebilir ve karşılaştırabilirsiniz.

Østergade 16 adresinde yer alan bu 1000 metrekarelik Kopenhag müzesi her gün saat 10: 00’dan itibaren açılır.

The Beach’i Keşfedin

Yaz aylarında Kopenhag’ı ziyaret ederseniz, Kopenhag’da yapılacak en iyi şeylerden biri, plajın mükemmel yaz günlerinden ve gecelerinden keyif alıyor ve Amager Beach Park, böyle bir şey yapmak için Kopenhag’daki en iyi turistik yerlerden biri olacak.

İçinde insan yapımı iki adaya sahip olan Amager Beach Park, güneşlenebileceğiniz veya piknik yapabileceğiniz mükemmel bir kumsal alanı sunar. Ziyaretçilerin yüzerek ve suyla oynayabilecekleri bir lagün ve çocuk havuzu vardır. Burada sörf yapmak ve kano yapmak gibi diğer su sporları da mevcuttur. Burası Kopenhag’daki açık hava etkinlikleri için mükemmel bir mekandır.

Bira Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Kopenhag geziniz sırasında, zamanınızı Kopenhag’da ziyaret edilecek en ikonik yerlerden biri olan Carlsberg Bira Fabrikası’nı ziyaret etmek için harcamalısınız. Burada, etkileyici bir şişe birasının, Leif Sonne adlı bir adama ait olduğunu görebilirsiniz.

1968’den beri dünyanın dört bir yanından tüm bira üreticilerinden bira toplamaktadır ve şu anda en fazla 22.000 şişelenmiş birayı biraraya getirerek en geniş şişe birası koleksiyonunu kazanmıştır. Bu nedenle Leif Sonne’nin şişelenmiş bira koleksiyonu, Kopenhag’da görülmesi gereken en sıra dışı şeylerden biridir.

Bit Pazarında Heyecanı Hissedin

Yapılması gereken en heyecanlı Kopenhag şeylerinden biri şehrin bit pazarlarına gidiyor. Kopenhag, İskandinavya bölgesindeki en iyi bit pazarlarından bazılarına sahip olmasıyla ünlüdür. Bu bit pazarları genellikle hafta sonları açıktır ve ilkbahar ve yaz bu sokak pazarlarını ziyaret etmek için en uygun zamandır.

Vintage kıyafet ve mobilya satan geniş bir bit pazarı arıyorsanız, o zaman Loppemarkedet’e gidin. Carlsberg Bira Fabrikası bölgesinde yer alan bu kapalı Kopenhag bit pazarında 400 tezgah bulunmaktadır. Kopenhag’daki bu harika bit pazarına girmek için giriş ücreti gereklidir.

Kopenhag’da ziyaret edilecek bazı diğer pire pazarları Remisen, Nørrebrogade ve Ravnsborggade.

Danimarkalı Lezzetlerin Tadını Çıkarın

Danimarka, özellikle hamur ürünleri için mutfağı ile ünlüdür. Bu nedenle Kopenhag’da yapılacak en iyi şeylerden biri şehrin yemek yerlerini keşfetmek ve Danimarka lezzetlerini tatmaktır. En iyi Danimarka hamur işlerinden bazılarını yemek için Kopenhag’ın Frederiksberg semtinde bulunan Andersen Bakery’ye gidin.

Ayrıca, Danimarka yemeklerinin büyüklüğünü tatmak için Kopenhag’da ziyaret edilecek en ünlü yerlerden biri olan Paper Island’a gidebilirsiniz. Adada yiyecek gişeleri ve yiyecek kamyonları ile dolu bir gıda pazarı var. Deniz kenarında otururken, gevrek deniz meltemi eşliğinde farklı çeşit yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Paper Island’ı ziyaret etmek Kopenhag’da yapılacak en eğlenceli şeylerden biridir .