sincan gezi rehberi

Sincan Ankara’nın oldukça kalabalık ilçelerinden biridir. Ankara iline yaklaşık olarak Sincan 27 kilometre uzaklıktadır. Ankara iline çok yakın olduğu için ulaşımı da çok kolay bir ilçedir. Sincan ilçesinin özellikle lalesi çok ünlüdür. Her yıl lale mevsiminde Sincan’da lale festivalleri yapılmaktadır. Ayrıca lalelerden dolayı Sincan’da Lale Meydanı da bulunmaktadır. Lale meydanında bulunan park ve bahçeleri gezebilirsiniz. Özellikle Demokrasi Parkı ve İstasyon Parkı en gözde parklardandır.

Sincan Gezilecek Yerler

Ali Yakut Köyü Camisi Sincan ilçesinde bulunan tarihi çok eski olan camidir. Bu caminin iç ve dış mimarisi oldukça dikkat çekmektedir. Tarihe meraklı olanlar Ali Yakut Köyü Camisini ziyaret etmelidir. Çünkü tarihi çok eski bir cami olduğu için görülmesi gereken tarihi yapılardandır. Eski Bucuk Köyü Camisi ise, Sincan ilçesine bağlı Eski Bucuk Köyünde bulunan tarihi bir camidir.


Çok eski zamanlarda yapılan cami, özellikle iç süslemeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca bu cami sıradan görülen camilerden çok farklı bir yapıya sahiptir. Harikalar Diyarı Sincan ilçesinde bulunmaktadır. Harikalar Diyarı Ankara ilinin Sincan ilçesinde büyük bir park olarak hizmete açılmıştır. Ülkemizin en büyük parklarından biri olan Harikalar Diyarı Sincan ilçesinin turizm açısından gelişmesine katkı sağlamıştır.

Çünkü bu parkı gezmek ve görmek için, çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Harikalar Diyarı Parkında, spor yapma yerleri, piknik yapma alanları, yeşil alanlar, nikah salonu ve ayrıca çocuklar için, masal adası gibi alanları bulunmaktadır. Sincan ilçesinde bulunan ve oldukça da ziyaretçisi olan Harikalar Diyarını sizlerde görmek isterseniz ziyaret edebilir ve burada eğlenceli anlar geçirebilirsiniz. Sincan ilçesi çok büyük bir ilçedir.

Ne ararsanız bulursunuz. Bu ilçede, çok sayıda alışveriş merkezi, AVM ve konaklama ihtiyaçlarınız için birçok seçenek bulunmaktadır. Sincan tam gezilecek harika yerlerden bir tanesidir.

Nerede?

Sincan Ankara iline bağlı gelişmiş bir ilçedir. Ankara iline uzaklığı yaklaşık olarak 27 km gibi bir mesafededir. Ankara ilinin Sincan ilçesine ulaşım çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. İster hava yolunu kullanarak, isterseniz de kara yolunu kullanarak buraya gelinmektedir.

Ne Zaman Gidilmeli?

Sincan Ankara ilinde olduğu için, iklimi karasal iklim tipidir. Burası kışları çok soğuk olduğu için Sincan ilçesine genelde yaz aylarında gelinmelidir. Çünkü yaz aylarında Sincan gelen ziyaretçileri büyülemekte.

Nerede Kalınır?

Sincan ilçe merkezinde bir çok farklı konaklama mekanları bulunmaktadır. Üstelik bu konaklama mekanları her mevsim hizmet vermektedir. Her bütçeye uygun büyük oteller, küçük oteller bulunmaktadır. Sincan özellikle yaz mevsiminde daha çok turist ziyaret etmektedir.

Sincan Gece Hayatı

Ankara ilinin bir ilçesi olan Sincan gece eğlenceleriyle de oldukça renkli bir ilçedir. Bu ilçede bir çok farklı eğlence mekanları bulunmaktadır. İstediğiniz tarzda eğlenceleri bulacağınız Sincan ilçesi gece kulüpleri sizleri beklemektedir.