Londra
new york

New York

Times Square, yüz yıldan fazla bir süredir Yılbaşı etkinliğinin odak noktası olmuştur. Bu ünlü geleneği izlemek için yaklaşık bir milyon kişi meydanda olacaktır. Bunun da ötesinde, yaklaşık bir milyon kişi de evden izleyecek ve bunu yılın en büyük etkinliklerinden biri haline getirecek.

New York Eve’s Ball Drop’u şahsen izlemek istiyorsanız, erken geldiğinizden emin olun (insanlar iyi bir noktaya ulaşmak için öğleden sonra toplanmaya başlarlar) ve kalın giyinirler. Ancak, şehirde çok sayıda parti var ve New York’luların bir çoğu da, gece kulüplerini, barları veya bir ev partisinde yerini alıyor.

Sydney Opera House
Sydney Opera House

Sydney

Avustralya, Yılbaşında eğlenmek için dünyadaki ilk ülkelerden biridir Sidney ,Şehir, dünyanın en büyük havai fişek gösterilerinden birine ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık on beş dakika sürdüler ve en iyi limandaki veya çevredeki tepelerdeki teknelerden birinden görüldü. Gösteriden sonra kutlamalar genellikle şafağa kadar devam eder. Yerliler, yaz günlerinin ortasında olduğu gibi, bu günün tadını çıkarmayı seviyor, bu yüzden hava her zaman harika! Şaşırtıcı bir şekilde, oteller çok hızlı bir şekilde dolar, bu yüzden Yeni Yılı ucuza kapatmak istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun!

Londra
London Eye

Londra

London Eye’da yapılan şaşırtıcı havai fişek gösterisi ile yeni yılda unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz. Havai fişek gösterisi, Londra’nın her yerindeki çatılardan ve balkonlardan görülebilir. Bu nedenle iyi bir manzaraya sahip olmak için otelinizden ayrılmanıza gerek yoktur. Yine de dışarı çıkmak ve gerçekten muazzam olan bu manzarayı izlemek istiyorsanız, en iyi Westminster Köprüsü’nden ve Thames Nehri’nin kuzeyinden (London Eye’ın karşısında) izleyebilirsiniz.

paris
Eyfel Kulesi

Paris

Paris, romantik bir Yılbaşı gecesi için mükemmel bir yerdir. Yüksek sınıf yemeklerin, gece kulüplerinin, fantastik havai fişeklerin ve Champs-Elysees’de şampanya yudumlamanın tadını başka hiçbir yerde bulamazsınız. Gece yarısı civarında, Eyfel Kulesi’nin ışık gösterisini izleyebilirsiniz. Akşamı geçirmek için harika bir yer olan Montmartre, tüm Paris silüetinin muhteşem manzarasını sunmaktadır.

Sydney’de olduğu gibi aynı seviyede destansı havai fişekleri almayacak olsanız da, şehrin içinden hala harika partiler var ve pek çok insan Champs-Elysees’ten kendi havai fişeklerini aydınlatıyor.

Koh Phan Gan
Koh Phan Gan

Koh Phangan

Yeni yılı kutlamak için 20.000’in üzerinde genç Tayland’daki Haat Rin plajında dolaşıyor . Dünya üzerindeki bu cennette toplanan gezginler, kendilerini boyayarak, yeni yılın ilk şafağından alacakaranlığa kadar içki içerler. Sahili tıklım tıklım dolduran bu genç kalabalıkla birlikte, yeni yıldaki en çılgın açık hava partilerinden birine katılabilirsiniz.

Kiribati

Yeni yılda, bunu yapabilecek ilk kişi olmaktan daha iyi bir yol var mı? Pasifik’teki bu yer resmen dünyanın Yeni Yılı’nı görmek için ilk sırada yer alıyor. Geleceğe gitmek gibi! Buradaki turizm son yıllarda yerel halkın bu ilginç gerçeklerden faydalanmaya çalışmasından dolayı toparlandı, ancak ada çoğunlukla el değmemiş bir kaçış olarak kaldı. Burada yapılacak pek bir şey yok ve konaklama lüks değil ama yeni yılı geçirmek için Güney Pasifik’teki bir adadan daha iyi bir yol değil mi? Buraya bir kaç uçakla gidileceğini ve sınırlı konaklamaların olduğunu bilmelisiniz.

Tokyo

Tek bir parti senin için yeterli değilse, Tokyo’ya gidin. Japonya’nın başkenti 29 Aralık’ta kutlamaya başlıyor. Tatile erken başlıyorlar, ama parti neredeyse durmuyor. Burada yeni yıl kutlamaları 4 Ocak’a kadar devam ediyor. Şehrin belli başlı turistik yerlerinin çoğu bu dönemde kapalı olsa da, Tokyo sokakları (tüm restoranların ve kulüplerin yanı sıra) hem yerel halk hem de ziyaretçilerle doludur. Şehir çok sayıda havai fişek gösterisi, dans ve şarkı söyleyebileceğin tüm karaokeyi sunuyor!

Las Vegas

Yıl boyunca her gece parti yapan şehir, hatırlamak için bir yılbaşı gecesini nasıl atacağınızı kesinlikle biliyor.Lasvegas, Newada’da kulüp, otel, bar ve casino arasından seçim yapmak mümkün değil. Dışarıda, “Şerit” trafiğe kapatıldı, böylece herkes şehrin havai fişeklerinin üzerinde yüksek havai fişek gösterilerini izleyebilir. Kalabalıkların arasından geçmek istiyorsanız, Fremont sokağına doğru ilerleyin ve büyük blok partileriyle, büyük bir şarap tostuyla, büyük boy rock’çıların konserleri ve beş blok uzunluğunda aydınlatmalı 90 cm genişliğindeki büyük blok partiye katılın. en son teknoloji ürünü ses ve ışık gösterilerinin gösterildiği büyük bir parti!

San Juan Del Sur

Orta Amerika’daki bu tatil merkezi , her yaştan ve stilden gezginler için sörf ve plaj mekânıdır. Yeni Yıl boyunca şehir, plajdan, aileleriyle birlikte eğlenmek ve eğlenmek için çevredeki bölgeden gelen turistler ve yöre halkıyla birlikte eğlenirler (Nikaragualılar nasıl eğleneceklerini bilirler!). Genelde yerli halkın ve turistlerin bir araya geldiği, dans ettiği, içtiği ve birlikte yeni bir yıl geri saydığı dev bir plaj partisi de var!

Edinburgh

Yılbaşı kutlamaları söz konusu olduğunda, Edinburgh, göz yumulamayacak kadar güzel yerlerden biri. Benim de yaşadığım en eğlenceli partilerden biri. Her yıl, bir Viking alayı, kale üzerinde havai fişekler, şenlik ateşi, konserler ve bir karnaval içeren iki günlük kutlamalara 100.000’den fazla kişi katılıyor. Bu dünya dışında eğlenceli. Süper kalabalık oluyor ve şovlara bilet almanız gerekiyor, bu yüzden önceden rezervasyon yaptığınızdan emin olun. Viking alayını şenlik ateşine bile yürütebilirsiniz!